Ландшафтні послуги та озеленення
місто Київ, проспект Науки, 35
9:00-20:00 без вихідних

Альпінарії і рокарії

Альпінарій або альпійська гірка - це кам'янистий сад, який імітує природний вигляд гір і демонструє флору альпійського високогір'я. Це колекційний сад, який складається з альпійських рослин і має чіткий центр композиції, тобто вершину, в якості якої може виступати масивний камінь.

Альпінарії

Підбирати камені для композиції необхідно таким чином, щоб вони гармонійно виглядали разом. Надати пейзажу природність допоможе поєднання великих і дрібних елементів дизайну. Створюючи альпінарій, можна з точностю відтворити в мініатюрі прекрасний куточок альпійських гір. Це може бути і скелястий ландшафт, тобто альпінарій на крутому схилі, де камені розташовані в хаотичному порядку, імітуючи гірський пейзаж. 
Якщо простір досить великий, то можна створити гірський альпінарій з похилим схилом і кам'яними брилами, що стирчать із землі. Рівну поверхню можна прикрасити альпійською долиною із валунами, зарослими мохом, і вузькими стежками або ж справжнім альпійським лугом, який відображає всю красу флори високогір'я.
Однак вершиною витонченості садово-паркового дизайну є альпінарій в японському стилі, створений у вигляді скелі, яка ніби поступово зруйнувалася під впливом води та вітру. Рослини в такому альпінарію повинні мати каскадну, кулясту чи івовидную форму. Можна також розмістити поблизу невелику водойму, не обов'язково, щоб вона була глибокою, адже завдання полягає в тому, щоб створити лише видимість невеликого озерця або струмка.

Рокарії

Рокарій - це кам'янистий сад, який об'єднує в єдину композицію елементи різних гірських утворень і відповідні цим утворенням рослинні угруповання.
Рокарій складніший і досконаліший, ніж альпінарій. Тут немає якогось особливого обмеження у виборі рослин. Основне правило класичного рокарію - це природність.
Якщо ж Ви прихильник оригінальних ідей, то замість створення класичного рокарію можна скористатися кольоровою галькою, засипавши її між великими каменями та рослинами.
Рокарії, як правило, плоскі і копіюють краєвид високогірного плато. Необхідно заздалегідь продумати, як він буде гармоніювати з навколишньою рослинністю саду, газоном або водоймою, щоб вся композиція в результаті мала максимально наближений до природного ландшафту краєвид. Дуже добре виглядатимуть різні обвали, невеликі яри або ущелини.