Ландшафтні послуги та озеленення
місто Київ, проспект Науки, 35
9:00-20:00 без вихідних

Формулюємо технічне завдання для створення штучного водоймища

Спочатку необхідно визначити, для чого потрібна водойма, і якого декоративного ефекту треба досягти. Часто споруджують штучну водойму на вже освоєній ділянці. Перед цим необхідно уважно оглянути територію, визначити точки найкращого положення для майбутньої водойми.

Складаємо детальний план і проводимо "інвентаризацію" навколишнього простору

Штучну водойму потрібно вписати в існуючий ландшафт, правильно розташувати її відносно будинку та інших об'єктів саду. При цьому необхідно врахувати фактуру і колір матеріалів раніше використаних при оформленні ділянки, а також рослини, розташовані біля майбутньої водойми.

Визначаємо стиль водоймища

Дуже важливим у проектній роботі є розуміння ідеї, запропонованої архітектором. Тому концепцію майбутнього штучного водоймища необхідно зобразити не тільки у вигляді креслень, що називається «вид згори», а й також тривимірними малюнками.

Після того, як визначилися з місцем розташування, формою та стилем водоймища, а головне маєте чітке уявлення як зміниться ділянка з його появою, можна приступати до деталізації проекту.

Захист водоймища

Взимку на поверхні водойми рекомендують залишити якийсь плаваючий предмет, що піддається тиску льоду, наприклад, поліно, закритий бляшаний бачок, дерев'яну бочку і т.д. Чим темніший за кольором буде цей предмет, тим краще.
Восени не треба зрізати в басейні очерет (Scirpus), рогозу, трави. Навпаки, корисніше, коли взимку в басейні їх залишиться побільше. Коли такої рослинності у водоймі немає, можна занурити у воду оберемок соломи або пов'язані снопом стебла. Лід навколо такого плаваючого на поверхні предмета швидше буде танути, а через ополонки стане проникати і повітря, яке так необхідне взимку для риб. У дуже суворі зими, коли наростає товстий шар льоду, рекомендується трохи знизити рівень води під крижаним панцирем. Тоді повітряна подушка між двома шарами льоду буде служити тепловою ізоляцією.
Щоб не допустити надмірного промерзання землі в безпосередній близькості від бетонних басейнів, а, значить, і небезпечного тиску на їхні стінки, простір на відстань до одного метра від країв покривають сухими рослинними залишками, накидають туди сніг або ж ще з весни готуйте свої водойми до суворої зими - висаджуйте на їх берегах густі килимові рослини.

Наші роботи по створенню водойм